Леонід Череватенко як сценарист

Loading...
Thumbnail Image
Date
2022
Authors
Брюховецька, Лариса
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Видавничий дім Дмитра Бураго
Abstract
Моя повага до Леоніда Васильовича викликана не тільки його глибокою обізнаністю й умінням донести власні думки до читача, а й моментом особистого плану. 1988 року він у видавництві "Радянський письменник" рецензував мою книжку "Література і кіно: проблеми взаємин". Що таке внутрішня рецензія? Видавництво доручає комусь із фахівців рукопис і рецензент письмово подає свою оцінку та зауваження. Автор і рецензент, якщо вони не знайомі, майже ніколи не зустрічаються. Але Леонід Васильович побажав висловити зауваження мені безпосередньо. Ми зустрілися в мене вдома й годин п’ять, якщо не більше, тривала його лекція з приводу рукопису. Але найбільше запам’яталися судження про людей кіно - тут моя обізнаність була на нулі; я розглядала фільми, до книжки увійшли також мої інтерв’ю з Валерієм Шевчуком, Іваном Драчем, Юрієм Щербаком. Він же був просвітителем і не шкодував свого часу на мене, не достатньо обізнану зі справами кіно, з професійними стосунками. Ще одна нагода поспілкуватися з ним випала наприкінці 1990-х, коли він пропонував редакції журналу "Кіно-Театр" свої статті — ми їх охоче друкували. Ми ніби помінялися ролями: тепер він був у ролі автора, проте в характері спілкування за 12 років нічого не змінилося, він так само небайдуже оцінював і ситуацію, і персон, з непорядними діями яких не міг змиритись. Я ж, як і раніше, залишалася уважним слухачем. Звісно, нічого у його текстах я не правила, та й не було жодної потреби в цьому.
Description
Keywords
Леонід Череватенко, внутрішня рецензія, кінематографічна діяльність, популяризація української літератури, сценарії, виробнича тема, жанр поета, стаття
Citation
Брюховецька Л. І. Леонід Череватенко як сценарист / Лариса Брюховецька // Про Леоніда Череватенка : прижиттєве, спогади, рецензії, присвяти / [упоряд.: В. Б. Богуславська, Л. Я. Забарило]. - Київ : Видавничий дім Дмитра Бураго, 2022. - С. 230-238.