До питання про структуру та діяльність Дорожнього транспортного відділу ГУДБ НКВС Одеської залізниці у добу Великого терору

Loading...
Thumbnail Image
Date
2024
Authors
Бажан, Олег
Золотарьов, Вадим
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Бондаренко М. О.
Abstract
Організація, персональний склад і оперативно-слідча діяльність Дорожньо-транспортних відділів (ДТВ) Головного управління державної безпеки (ГУДБ) Народного комісаріату внутрішніх справ (НКВС) залізниць у 1937 – 1938 рр. маловивчена в українській історіографії, насамперед, через брак відповідної джерельної бази у вітчизняних архівах. Варто зауважити, що ДТВ ГУДБ були, по-суті, міні обласними управліннями НКВС, які здійснювали оперативно-слідчу роботу вздовж прокладених в країні Рад залізничних магістралей. З самого початку свого існування органи комуністичної держбезпеки на транспорті організовували свою роботу за лінійним принципом, тобто на кожній залізниці та залізничному вузлі був створений відповідний дорожньо-транспортний відділ чи відділок дорожньо-транспортного відділу (ВДТВ).
Description
Keywords
Одеська залізниця, дорожньо-транспортний відділ, НКВС, Великий терор, стаття
Citation
Бажан О. Г. До питання про структуру та діяльність Дорожнього транспортного відділу ГУДБ НКВС Одеської залізниці у добу Великого терору / Бажан О., Золотарьов В. // Південний захід. Одесика : історико-краєзнавчий науковий альманах / Національна спілка краєзнавців України, Асоціація європейської культури "Золота акація" ; [голов. ред. Савченко В. А.]. - Одеса : Бондаренко М. О., 2024. - Вип. 35. - С. 96-118.